Hakkımızda

KARSA MAKİNA, 1997 yılında Ahmet ERDİNÇ ve Ahmet TEKİN ortaklığı ile kurulmuştur. 1976 yılında Kazlıçeşme’de hidrolik pres imalatı ve tamiri işlerinde çıraklık ustalık ile başlayan iş hayatı, İkitelli ESOT kooperatifinde kiralık bir dükkanda limited ortaklık kurulması ile devam etmiştir.

O zamanların teknolojisi ve piyasa ihtiyacı olan 415 mm piston çapı, 800 mm x 1200 mm ebatlarında plaka, 200 bar, 300 ton gibi düşük basınçlı, düşük tonajlı hidrolik pres imalatı ile başlayan çalışmalar, gelişen piyasa ihtiyaçları ve gelen talepler doğrultusunda geliştirilmiş, 800 mm piston çapı 1000 mm x 1500 mm plaka ebatları 300 bar basınç 1500 ton gibi yüksek değerlere ulaşmıştır. Gelişen teknoloji imkânları kullanılarak yapılan yeni sistemler ile hidrolik pres makinalarının baskı hızı arttırılmış, pnömatik valf, pnömatik tırnak ve fotoselli emniyet sistemi ilave edilmiştir.

Yeni teknolojik gelişmelerden yararlanılarak hidrolik preslerin hızlı ve güvenli olmasını sağlayan yeni sistemler tasarlayan ve optik sensörlü güvenlik sistemi ile işçinin güvenliğini en üst düzeye çıkartan KARSA MAKİNA, İkitelli Esot sanayi sitesinde kendisine ait 600 m² kapalı alanda modern tezgâhları, deneyimli personeli ile hidrolik pres imalatı yapmakta, servis ve bakım hizmeti vermektedir.